NET3D

ثبت نام

آموزش ها - دی 7, 1400

آموزش Raft Skirt Brim

آموزش Raft Skirt Brim این آموزش به شما کمک می کند تا تفاوت های raft و skirt و brim را درک کنید. هر سه تکنیک نقطه شروعی برای مدل های پرینت سه بعدی شما هستند، اما کاربردها و مزایای متفاوتی دارند.

آموزش Raft Skirt Brim

Raft

Raft یک شبکه افقی از فیلامنت است که در لایه اول قرار دارد. قسمت چاپ شده سه بعدی شما به جای اینکه مستقیماً روی سطح بد قرار گیرد، در بالای این Raft چاپ می شود. rafts عمدتاً با ABS برای کمک به تاب برنداشتن و چسبندگی بستر استفاده می‌شوند، اما می‌توان از آن‌ها برای کمک به تثبیت مدل‌هایی با اندازه های کوچک یا ایجاد پایه‌ای قوی برای ساخت لایه‌های بالایی قطعه استفاده کرد.  هنگامی که چاپ کامل شد، raft بدون زحمت از چاپ جدا می شود و می توان آن را دور انداخت.

raft در پرینتر سه بعدی

تنظیمات raft

 

Skirt

Skirt طرحی است که اطراف قطعه ای که قرار است چاپ کنید اکسترود میشود اما به آن قطعه نمیرسد و فقط آنرا احاطه میکند . Skirt قبل از شروع به چاپ مدل شما روی بد اکسترود می شود. Skirts هدف مفیدی دارد، زیرا به پر کردن اکسترودر شما کمک می‌کنند و جریان صافی از فیلامنت و یکدست شدن فیلامنت قبل از پرینت کمک میکند. مشاهده Skirts همچنین به شما امکان می دهد قبل از شروع چاپ مدل واقعی، هرگونه مشکل تراز یا چسبندگی را شناسایی و تنظیم کنید.

تنظیمات skirt

Brim

Brim یک نوع خاص از Skirt است که در واقع به لبه های مدل شما متصل می شود. به طور معمول، Brim با تعداد خطوط اصلی چاپ می شود تا یک حلقه بزرگ در اطراف قطعه شما ایجاد شود، شبیه به لبه کلاه. Brim ها اغلب برای نگه داشتن لبه های قطعه شما استفاده می شود، که می تواند از تاب برداشتن جلوگیری کند و به چسبندگی بیشتر قطعه به کف کمک کند. Brim ممکن است یک گزینه ارجح نسبت به  Raft باشد (که به چسبندگی نیز کمک می کند)، زیرا Brim معمولاً می تواند بسیار سریعتر چاپ شود و از فیلامنت بسیار کمتری استفاده می کند. هنگامی که چاپ کامل شد، می توان لبه نازک را از مدل جامد جدا کرد و دور انداخت.

brim

منابع

https://www.simplify3d.com/

 

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

فایلهای ابزارهای کاربردی - فایلهای اسباب بازی و فیجت و کودکان - فایلهای طراحی شده ایرانیان - مرداد 23, 1402

فایل سه بعدی کوادکوپتر

فایل سه بعدی کوادکوپتر طراحی تمام اجزای کوادکوپتر توسط تیم سارام کمپانی برای چاپ سه بعدی فایل نیاز به برسی کامل دارد قبل…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری

فایلهای جانبی موبایل و لوازم دیجیتال - فایلهای طراحی شده ایرانیان - مرداد 23, 1402

فایل سه بعدی کاور موبایل not 10 s

فایل سه بعدی کاور موبایل not 10 s کاور موبایل گوشی نوت 10 اس طراحی شده توسط تیم سارام کمپانی ارتباط با مشاور تیم سارام کمپانی :…

ادامه مطلب...

0 اشتراک گذاری